امروز: چهارشنبه 01 آذر 1396 برابر با 22 نوامبر 2017

اخبار مهم روز
هیاهو برای خروج از باتلاق یمن - دوشنبه, 22 آبان 1396 05:04
پرونده؛ رسالت فراموش شده احزاب - یکشنبه, 07 آبان 1396 07:06
بحري که در کوزه ما نمي گنجد! - سه شنبه, 28 شهریور 1396 06:09
حصر؛ بازی باخت، باخت - پنج شنبه, 16 شهریور 1396 06:01

  • اصغر برشان، منتخب پنجمین دوره انتخابات شورای شهر اصفهان :
دوره جدید شورای شهر، سفینه نجات اصفهان خواهد بود!

  • دوشنبه, 19 تیر 1396

قصد ما بهتر شدن معیشت مردم است!

کیاست – حسین حافظی - اصغر برشان منتخب مردم اصفهان در دوره پنجم شورای شهر در گفتگوی اختصاصی با کیاست اظهار داشت: وجه تمایز اصلی این دوره با دوره های قبل در این است که بتوانیم با پتانسیل هایی که شهرداری دارد از طریق توسعه فضای کسب و کار، توسعه فضای گردشگری، حمایت و بستر سازی برای سرمایه گذاری و ایجاد زمینه های بازاریابی صنایع دستی به بیکاری اصفهان خاتمه دهیم و معیشت همشهریان مان را بهتر کنیم تا بتوانیم در تمام شاخصه های اصفهان تاثیرگذار باشیم.

این منتخب مردمی در دوره پنجم شورای شهر در پاسخ به راهکار برای انتخاب شهردار کارآمد گفت: اصفهان باید پا به پای تهران پیشرفت کند. چرا که هر فردی وارد ایران شود زمانی را برای دیدن اصفهان اختصاص می دهد. فلذا باید بر اساس معیارهایی شهردار انتخاب کرد که در سایه این پتانسیل ها بتواند از حق و حقوق شهروندان دفاع کند. هیچ شهری در کشور به تعداد اصفهان خواهر خوانده ندارد، باید شهرداری انتخاب شود تا بتواند در کنار معاونین با تجربه پکیجی از مدیریت ستادی شهرداری ایجاد نماید و نیازهای شهری شهروندان را مرتفع کند.

برشان به تامین منابع مالی به عنوان یکی از چالش های شهرداری در حال حاضر اشاره کرد و افزود: یکی از دغدغه های شورای شهر از دوره اول تا کنون بحث سیاست گذاری در ایجاد درآمد پایدار شهری است. این مهم محقق نخواهد شد مگر با ایجاد بستر جهت سرمایه گذاری های داخلی یا فراهم آوردن مسیری برای ایرانیان و اصفهانی های مقیم خارج از کشور و همچنین ایجاد مشارکت های مردمی. این مسیر روشن؛ از دیگر وجه تمایز شاخص دوره پنجم خواهد بود. تا از این طریق با کوچکترین تزلزلی در ساخت و ساز و رکود ساختمانی منابع مالی شهرداری دچار کمبود نگردد.

جذب حق اصفهان از دولت

در ادامه گفتگو، برشان از جذب حق اصفهان از دولت چنین اظهار داشت: چرا باید اصفهانی که دومین استان کشور است و بعد از تهران اولین استانی است که درآمد به خزانه کشور واریز می کند از حق و حقوق خود نتواند برخوردار گردد. چرا بودجه ملی برای مترو اصفهان بایستی با بی مهری مواجه شود یا چرا باید تکمیل سالن اجلاس سران که از پروژه های ملی است از بودجه مردم شهر باشد؟ چرا احیا میدان امام علی (ع) (میدان عتیق) بایستی به اصفهان تحمیل شود. اصفهان ستیزی در برخی از مراتب کشوری مانند قوه قانون گذاری و اظهار برخورداری و توانمندی اصفهان از جمله مشکلاتی است که سبب استفاده بودجه شهر در پروژه های ملی و متعاقبا عدم توانمندی و رسیدگی به مسایل اجتماعی شهر از جمله فرهنگ سازی در امور مربوط به ازدواج و زناشویی جهت جلوگیری از طلاق، نزاع، افسردگی و میانگین نرخ 2 درصدبیشتر بیکاری در اصفهان نسبت به کشور می شود.

منتشر شده در گفتگو ها
کد خبر: 1312

آخرین اخبار

:

به روايت تصوير

حالت های رنگی