امروز: چهارشنبه 01 آذر 1396 برابر با 22 نوامبر 2017

اخبار مهم روز
هیاهو برای خروج از باتلاق یمن - دوشنبه, 22 آبان 1396 05:04
پرونده؛ رسالت فراموش شده احزاب - یکشنبه, 07 آبان 1396 07:06
بحري که در کوزه ما نمي گنجد! - سه شنبه, 28 شهریور 1396 06:09
حصر؛ بازی باخت، باخت - پنج شنبه, 16 شهریور 1396 06:01

  • تجليل پر شکوه «مادر صنعت فولاد كشور» از نقش آفرينان رسانه هاي نصف جهان
ذوب آهن اصفهان پنجاهمین سال «زایش آهن از سنگ» را جشن می گیرد

  • شنبه, 18 شهریور 1396
  • نوشته شده توسط 

مژگان صنیعی -در آستانه نيم قرن تاريخ پرافتخار، ذوب آهن اصفهانميزبان مهماناني بود كه نه تنها در ايام شكوفايي بلكه در بحران هاي مختلف نيز اين مجموعه عظيم صنعتي را ياري رسان بوده و هستند.

دراین مراسم ابتدا استاد عبدالحسین جعفری که بیش ازنیم قرن خبرنگاری را در استان اصفهان سپری کرده و درشمار اولین کسانی است که حدیث زایش آهن از سنگ را از آغاز تاکنون پی گرفته و هم چنان با سرپرستی روزنامه کلید در استان اصفهان و... اطلاع رسانی می کند مورد تقدیر و تجلیل قرارگرفت. سپس5 نفر دیگر از تلاشگران عرصه خبر و تصویر برداری مورد تقدیر قرار گرفتند. اما ابتکارذوب آهن در این آیین پرشکوه آن بود، که جمع کثیری از نگارندگان و تصویر برداران رسانه ای استان اصفهان و خانواده های آنان را دعوت به حضور در این مرکز بزرگ تولید فولاد کرده و با برنامه های مفرح و پر نشاط روزی پر خاطره را برای آنان رقم زد. بطوریکه نگارندگان و تصويرسازاني كه هر يك به نوبه خود قلم زدند و به تصوير كشيدند تك تك روزهاي اين صنعت ريشه دار را، برخود واجب می دانند تا در کنار مسوولینی كه به سهم خویش در هر سمت و منصبی همواره تلاش نموده و مي نمايند بمانند. آيين با شكوه تجلیل از استاد جعفری و دیگر تلاشگران عرصه خبر ورسانه با حضور دکتر زهرا سعیدی ‌نماينده مردم مبارکه در مجلس شوراي اسلامي و رییس فراکسیون رسانه و روابط عمومی مجلس، مهندس احمد صادقي مديرعامل شركت،‌ مهندس افضلی معاون بهره برداری، سعید امید قایمی معاون مالی اقتصادی، مهندس علمداری مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل، مهندس خطیبی مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل، علیرضا امیری مدیر روابط عمومی شرکت و سایر مسوولین در تالار آهن روابط عمومي شركت برگزار شد. عظيم به روزهاي اوج خود بازگردد و همچون گذشته به عنوان طلايه دار فولاد در سپهر اقتصادي كشور بدرخشد، ایستادگی کنند.

نقش صداقت ، ‌شفافيت و صراحت در حرفه خبرنگاري    

دکتر زهرا سعیدی ‌نماينده مردم مبارکه و رییس فراکسیون رسانه و روابط عمومی مجلس‌شوراي اسلامي اولین سخنران آیین تجلیل از پیشکسوتان خبر نگاری بود. وی ضمن تبريك روز خبرنگار، شغل خبرنگاري را يكي از پر استرس ترين مشاغل كشور توصیف کرد وگفت: در حال حاضر با وجود تكنولوژي هاي جديد مانند تلفن همراه هوشمند هر فرد يك رسانه محسوب مي شود و اين موضوع فعاليت حرفه اي خبرنگاران را با چالش هاي فراواني همراه نموده است. اما در اين راستا نياز است اخلاق حرفه اي به صورت ويژه مورد توجه قرار گيرد زيرا صداقت، ‌شفافيت و صراحت اساس حرفه خبرنگاري به شمار مي رود. اما خبرنگاران با رسالت خطير خويش و تحمل سختي هاي فراوان ابلاغ كننده پيام هاي مسوولين به مخاطبان هستند.

خبرنگاری ، شغلی بسیار مهم و حساس  

در ادامه مهندس علمداری مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت نيز ضمن تبریک روز خبرنگار حضور اصحاب رسانه استان و تلاشگران روابط عمومی شرکت گفت: خبرنگاری، شغلی بسیار مهم، خطیر و حساس است. خداوند متعال زمانی که انسان را خلق نمود، برای رشد،  تعالی و در حقیقیت به کمال رسیدن وی ابزاری را به او عطا نمود تا بتواند به موفقیت دست یابد. یکی از این ابزارهای بسیار مهم، قلم و بیان است که نمود اهمیت آن از نامگذاری سوره مبارکه " قلم" در قرآن  مشخص می شود زمانی که خداوند متعال می خواهند شخصیت رسول اکرم (ص) و اخلاق حسنه ایشان را به بندگان اطلاع رسانی نمایند، به قلم و آنچه می نگارد قسم یاد می کنند. خداوند متعال در سوره مبارکه "رحمن" نیز به ما اعلام می کنند که علم و دانش بیان را به شما عطا نمودم. اگر ما انسان ها از این دو ابزار استفاده کنیم، می توانیم حقایق و آنچه منشور اخلاق الهی است را برای انسان بیان نماییم و انتقال دهنده دانش، علم الهی و روح والای انسانی شویم  .

خبری مهم  برپهنه سپید کاغذ                                         

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت اظهار داشت: نمود و اهمیت شغل خبرنگاری و نقش آفرینی خبرنگاران در عرصه های مختلف برای به تصویر کشیدن حقایق و اطلاع رسانی به مخاطبان اهمیت این شغل را بیش از پیش آشکار می نماید .وی افزود: یک خبر بسیار مهم و بنیادی برای جهان وجود دارد که اگر اتفاق بیفتد، جهان را متحول می نماید و انسان را به شرافت و کرامت انسانی خودش می رساند و روح الهی در وجود او محقق می شود و آن خبر، جز ظهور حضرت بقیه الله الاعظم نیست. اين مهمترین خبری است که همه خبرنگاران بايد برای زمینه سازی تحقق آن تلاش نمایند و باعث نجات عالم بشریت گردند. اگر همه خبرنگاران جهان و به ویژه خبرنگاران ایرانی به این موضوع بپردازند و آن را هدف خود قرار دهند، همان طور که پیروزی انقلاب اسلامی رقم خورد، این مهم نیز با قلم این عزیزان بر پهنه سپید کاغذ جاودانه می شود .در اين جشن شکوهمند، میهمانان رسانه ای از خط توليد بازديد نموده و در ميدان آهن حاضر شدند تا حضور خود را در قاب تصوير، براي ثبت در تاريخ زرين اين شركت ثبت کنند.

منتشر شده در اقتصادی
کد خبر: 1356

آخرین اخبار

:

به روايت تصوير

حالت های رنگی